ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

W roku szkolnym 2011/2012 Zespół Szkół Sportowych przystąpił do projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie.
Szkolny koordynator projektu: Monika Szynczewska
Zespół koordynujący:
Kinga Sokół
Anna Wajdner- Mazgaj
Ewa Kościelny
Wioleta Matula
Sabina Mirowska- Kalisz

27.09.2016 |Admin |


Zespół Szkół Sportowych z Krajowym Certyfikatem Szkół Promujących Zdrowie

23 listopada w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie dyrektor Jacek Baran wraz z koordynatorem Moniką Szynczewską odebrali Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie z rąk Macieja Kopeć podsekretarza stanu MEN, Elżbiety Matejk dyrektora Departamentu Kształcenia Integracyjnego MEN oraz prof. Barbary Woynarowskiej przewodniczącej Kapituły Krajowego Certyfikatu Szkół Promujących Zdrowie.
W uroczystości wziął również udział Tomasz Wojtasik koordynatora woj. śląskiego.
Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, które są wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. W tym roku 35 szkół odebrało taki certyfikat, dołączyliśmy tym samym do grona 200 szkół w Polsce legitymujących się tym certyfikatem.

25.11.2016 |Jacek Baran |


"Szkoła Promująca Zdrowie"

W Zespole Szkół Sportowych 9 czerwca 2016 roku odbyła sie prezentacja wyników autoewaluacji w ramach Śląskiej Sieci Szkoł Promujących Zdrowie. Podaczas uroczystości zaprezentowano otrzymane wyniki oraz przedstawiono najważniejsze dziłania i osiagnięcia szkoły w zakresie promocji zdrowia. Swoja obecnościa zaszczycili nas zeproszeni goście: p. Justyna Miros - przedstawiciel Miejskiego Zarządu Oświaty, p. Tomasz Wojtasik - konsultant do spraw promocji zdrowia Regionalnego Ośrodka Metodyczno - Edukacyjnego Metis w Katowicach, p. Elżbieta Golińska - wicedyrektor SP nr 18,p Danuta Wójcik - dyrektor SP nr 36, p. Joanna Żebrowska - dyrektor ZS nr 7, p. Gizella Dzięgielewska - zastępsa przewodniczącego Rady Rodziców, p. Agnieszka Krakowiak - skarbnik Rady Rodziców. W spotkaniu brali udział również przedtawiciele klas naszej szkoły.
Dokonanie miało na celu podzielenie sie naszą wiedzą i doświadczeniami oraz pozwoliło nam się ubiegać o nadanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

15.06.2016 |S. Mirowska- Kalisz|


Aktywność fizyczna.

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w dodatkowych zajęciach sportowych tym samym podnosząc swą kondycję i predyspozycje sportowe. Promowali wśród społeczności szkolnej spędzanie wolnego czasu grając w różnorodne gry sportowe, nabywając tym samym umiejętności,które pozwoliły im osiągnąć zamierzone cele sprawności sportowej. Pokazali ,jak można miło i aktywnie spędzić wolny czas. Podnosząc swą sprawność fizyczną, z powodzeniem mierzą swoje siły w miejskich zawodach sportowych, konkursach i sparingach.

GALERIA ZDJĘĆ

05.06.2016 |NAUCZYCIELE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ|


Przyjazna atmosfera w szkole i klasie.

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych ,,Wesołe Dźwięki Filmowej Piosenki". W świat dźwięków wprowadził dzieci jedyny w Polsce, animowany pies Rafik. W trakcie zajęć uczniowie tworzyli i realizowali dźwięki i efekty dźwiękowe do filmu rysunkowego. Przebieg zajęć był emitowany na żywo, na dużym ekranie. Szkoła nasza nawiązała współpracę z nauczycielem fizyki - matematyki, który był bohaterem tygodnia tygodnika Twoje Tychy. Dwukrotnie umożliwił on uczniom udział w zajęciach z klockami LEGO. Każdy uczeń otrzymał zestaw klocków, z którymi wykonywał zadania zlecone przez zaproszonego gościa. Zajęcia rozwijały kreatywność, swobodną grę wyobraźni oraz przybliżyły świat techniki i nauki. Podczas drugich zajęć pan Sławek wprowadził uczniów w świat robotyki. Chętnie uczestniczyli we wszelkich imprezach szkolnych, doskonale sie bawiąc a przy okazji ucząc. Warsztaty Młodsi-starszym wniosły wiele wiedzy na temat kamieni szlachetnych ich pochodzenia i zastosowania. Warsztaty ,,Zwierze to nie zabawka" przybliżyły dzieciom temat odpowiedzialności za posiadanie psa.

GALERIA ZDJĘĆ

05.06.2016 |NAUCZYCIELE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ|


Zdrowy tryb życia i odżywiania.

W szkole odbyły się dni owoców i warzyw w ramach promowania zdrowego trybu życia. Uczniowie wykonywali posiłki z warzyw oraz owoców. Wielu z nich przebrało się w strój promujący wybrany owoc. W tych dniach można było również spróbować owoców, które nie co dzień pojawiają się w domach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się liczi, jak również odmiana brązwych bananów. Wszystkie dania cieszyły się dużym zainteresowaniem i bardzo smakowały.Różnorodność sałatek skłoniło dzieci do częstrzego sięgania po zdrowe dania.

GALERIA ZDJĘĆ

05.06.2016 |NAUCZYCIELE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ|


ROCZNY HARMONOGRAM PROMOCJI ZDROWIA II SEMESTR 2015/2016 I SEMESTR 2016/2017 W RAMACH PROJEKTU ,, ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

06.04.2016 |Sabina Mirowska|


RAPORT Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH NA RZECZ PROMOCJI ZDROWIA REALIZOWANYCH W TERMINIE MARZEC 2015 / LUTY 2016 W RAMACH PROJEKTU ,,ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE”

06.04.2016 |Sabina Mirowska|


Zdrowy tryb życia i odżywiania.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w realizacji wielu ogólnopolskich programów z zakresu wyrabiania nawyków zdrowego trybu życia oraz prawidłowego odżywiania. Są to między innymi programy "Zdrowo jem, więcej wiem", "Zdrowe - nietrudne", "Mleko z klasą", "Akademia czystych rąk". Mieliśmy okazję poznać proces powstawania i wartości odżywcze produktów mlecznych podczas wycieczki do firmy DANONE.
GALERIA ZDJĘĆ

1.1.2016 |Barbara Grudzińska - Celer |


Aktywność fizyczna.

W szkole niezwykle aktywnie i wesoło spędzamy czas zarówno na lekcjach, a także na przerwach. Oprócz treningów sportowych bierzemy udział w zajęciach pokazowych takich jak trening aikido. Ćwiczymy ulubione układy taneczne nie tylko podczas zajęć wychowania fizycznego, ale też podczas zajęć ze starszymi koleżankami z naszej szkoły. Uczymy się zdrowej rywalizacji każdego dnia, co możemy pokazać podczas najważniejszego dnia w roku czyli obchodów Dnia Sportu.
GALERIA ZDJĘĆ

1.1.2016 |Barbara Grudzińska - Celer |


Higiena i bezpieczeństwo

Bierzemy udział w wielu ogólnopolskich programach związanych z naszym bezpieczeństwem, takimi jak "Bezpieczniki Tauronka.Włącz dla dobra dziecka", "Kraina Tauronka", "Smok Mądragon daje radę", "Akademia czystych rąk". Oglądamy ważne dla naszego bezpieczeństwa prezentacje multimedialne i słuchamy pogadanek osób dbających o nasze bezpieczeństwo, takich jak policja, straż pożarna oraz pracowników firmy TAURON wyjaśniających nam niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym korzystaniem z energii elektrycznej. . Od starszych koleżanek i kolegów uczymy się udzielania I pomocy przedmedycznej. Odamy o higienę jamy ustnej poprzez całoroczną edukację i fluoryzację. Uczniowie naszej klasy zajmują czołowe miejsca w miejskich konkursach takich jak "Bezpieczny świetliczak".
GALERIA ZDJĘĆ

1.1.2016 |Barbara Grudzińska - Celer |


Przyjazna atmosfera w szkole i klasie.

Cieszymy się z nawet najmniejszego sukcesu naszych koleżanek i kolegów w klasie i każdy dla nas jest mistrzem, nie tylko podczas zajęć sportowych pozaszkolnych, ale przede wszystkim w nauce. Dlatego też uczestniczymy między innymi w ogólnopolskim programie "Ortograffiti z Bratkiem" oraz "Mały wolontariat" w którym pomagamy sobie bezinteresownie w nauce. Wspólnie poznajemy pracę zawodową i hobby naszych bliskich. Poznaliśmy między innymi pracę policji, lektora języka francuskiego, poznaliśmy historie z życia naszych babć czy też pozaliśmy ciekawostki z całego świata z życia podróżniczki. Braliśmy udział w wycieczce do szkoły policji czy straży pożarnej. Z radością bierzemy udział we wspólnych uroczystościach i wycieczkach klasowych. Wspólnie oglądamy spektakle tv "na żywo", mieliśmy również okazję udzielać wywiadu dla TVP Katowice. Uczymy się tolerancji, między innymi poprzez warsztaty z cyklu "Klasa bez barier" czy spotkań w ramach współpracy z międzynarodową organizacją UNICEF. Uczymy się wspólnie bawiąc. Braliśmy udział między innymi w warsztatach regionalnych, balach karnawałowych, spotkaniach z Mikołajem oraz opłatkowych. Co roku pomagamy w organizowaniach kiermaszy świątecznych. Bierzemy udział w międzynarodowych obchodach "Dnia Pluszowego Misia czy "Cała Polska czyta dzieciom".
GALERIA ZDJĘĆ

1.1.2016 |Barbara Grudzińska - Celer |


Dzień Wolontariusza oraz Mikołajki w naszej Szkole

7 grudnia w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza oraz św. Mikołaja. Św. Mikołaj (Jakub Łacki) wraz ze swoimi pomocnikami: diabełkami (Aleksandra Brożek oraz Tomasz Budziosz) oraz aniołkiem (Dominiką Misiejuk) odwiedził wszystkie klasy naszej szkoły i obdarował każdego ucznia słodkim upominkiem, z dołączonym zadaniem z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Uczniowie mogli zmierzyć się m.in. z takimi zadaniami jak: uśmiechnij się do nieznanej osoby, pomóż koledze w nauce czy wyślij sms pełnego ciepłych słów do przyjaciela. Spotkanie ze św. Mikołajem było radosnym wydarzeniem, które wywołało uśmiech na twarzy zarówno uczniów jak i nauczycieli.
W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza każdy uczeń mógł także zostać świętym Mikołajem. Wystarczyło tylko przynieść ze sobą maskotkę i podarować ją potrzebującym dzieciom. Każdy mógł także zostać autorem wspólnego plakatu pt. "Życzenia dla Wolontariuszy". Dziękujemy Wolontariuszom za przygotowanie tych atrakcji, a wszystkim uczniom za wspaniałą postawę i wspólną zabawę.
GALERIA ZDJĘĆ

10.12.2015 |Opiekun Koła Wolontariatu Anna Wajdner-Mazgaj |


PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA NA LATA 2015/2018 W RAMACH PROJEKTU ,, ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

26.10.2015 |Sabina Mirowska|


RAPORT Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH NA RZECZ PROMOCJI ZDROWIA REALIZOWANYCH W TERMINIE MARZEC 2014 / LUTY 2015 W RAMACH PROJEKTU ,,ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE”

26.10.2015 |Sabina Mirowska|


PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA NA LATA 2015/2018 W RAMACH PROJEKTU ,, ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

11.05.2015 |Sabina Mirowska|


RAPORT Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH NA RZECZ PROMOCJI ZDROWIA REALIZOWANYCH W TERMINIE MARZEC 2014 / LUTY 2015 W RAMACH PROJEKTU ,,ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE”

11.05.2015 |Sabina Mirowska|


Wolontariat

W miesiącu kwietniu pasażerowie tyskich linii trolejbusowych mieli okazje spotkać wolontariuszy z Zespołu Szkół Sportowych w Tychach, którzy rozdawali ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Hospicjum w specjalnie oklejonym plakatem hospicyjnym trolejbusie. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom za poświęcenie swojego wolnego czasu i za okazaną pomoc na rzecz Hospicjum św. Kaliksta I w Tychach.

Szkolni Wolontariusze, którzy brali udział w tej akcji to: Patrycja Kowalska, Magdalena Tumasz, Weronika Klimza, Anna Bojdoł, Hanna Góralczyk, Kinga Bejda, Aleksandra Golec, Daria Radziewska, Piotr Kolonko, Konrad Rządza, Martyna Nowakowska, Dominika Drob, Patrycja Makać, Aleksandra Gałuszka, Ada Graf, Karoilina Kasza, Sylwia Złotecka, Maciej Mołdrzyk, Weronika Cichowska, Wiktoria Kobuszko, Beata Maruszczyk, Paulina Tokarz, Natalia Długajczyk, Karolina Bryś, Natalia Machalica, Aleksandra Galicka, Maja Malcharek, Aleksandra Miszkurka, Magdalena Ślezak, Karolina Wiaderek, Nicole Ambroży.

20.05.2014 |Anna Wajdner-Mazgaj|


GÓRA GROSZA

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Drodzy Uczniowie

Nasza Szkoła po raz kolejny brała udział w XIV akcji Góry Grosza 2013 "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na Świecie". Gorące podziękowania kierujemy do Wszystkich, którzy byli zaangażowani w zbiórkę. Dzięki każdej akcji uczymy się podstawowych zasad humanizmu i poznajemy, czym jest wolontariat. Kształtujemy w naszych środowiskach podstawowe zasad współżycia i otwartości na pomoc innym.

13.05.2014 |Anna Wajdner-Mazgaj|


KOŁO WOLONTARIATU

Wolontariusze naszej Szkoły w miesiącu kwietniu ofiarując swój wolny czas brali udział w Zbiórce Żywności. Akcja ta odbyła się w dniach 04 - 06 kwiecień 2014 w Hipermarkecie Tesco w Tychach i została zorganizowana przez Fundację SOS Dla Dzieci Chorych i Pokrzywdzonych. Uczniowie, którzy brali udział w akcji to:
Martyna Machorowska, Marta Sojka, Paulina Kosiecka, Adrianna Tabaczyńska, Aleksandra Golec, Daria Radziewska, Karolina Szczepaniak, Natalia Stojanowska, Ewelina Sroczyńska, Dagmara Szumlicz, Danile Horbal, Tomasz Michalski, Jacek Pajor.
Zaangażowanym Wolontariuszom w imieniu Fundacji oraz własnym dziękuję za współpracę i okazaną pomoc.

13.05.2014 |Anna Wajdner-Mazgaj|


Światowy Dzień Wody "Woda i Energia"

Światowy Dzień Wody ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 22 grudnia 1992 roku, obchodzony jest 22 marca. W tym roku hasłem przewodnim jest "Woda i energia". W naszej szkole po raz pierwszy odbył się taki dzień 21 marca, dodatkowo w tym dniu królował kolor niebieski. Uczniowie klas młodszych wykazali się wielką pomysłowością, niebieskie były nie tylko ich ubrania ale także i buzie. Starsi uczniowie z klas II gimnazjum przygotowywali projekt edukacyjny na ten temat. Również w szkole pojawiły się na korytarzach plakaty nawiązujące do tego tematu. Dzień ten pomógł nam zgłębić naszą wiedzę na temat znaczenia wody w przyrodzie. Po raz kolejny przypomnieliśmy o konieczności oszczędzania wody. Mieliśmy również okazję do wspólnej zabawy i radości.

GALERIA ZDJĘĆ

12.04.2014 |Opiekun Samorządu Anna Wajdner-Mazgaj|


"Czysty, wesoły chodzę do szkoły"

Uczniowie klas 1 - 3 Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 im. M. Kopernika wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społecznej mającej na celu kształtować dobre nawyki w zakresie higieny osobistej. W konkursie "Twój niezbędnik higieniczny" udział wzięło 218 uczniów naszej szkoły. Dzieci wykonały pomysłowe prace artystyczne na temat "Czysty, wesoły chodzę do szkoły". Starania wszystkich uczestników zostały nagrodzone. Drogerie Rossmann ufundowały niezbędniki higieniczne dla każdego ucznia

24.02.2014 |Sabina Mirowska|


RAPORT Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH NA RZECZ PROMOCJI ZDROWIA W RAMACH PROJEKTU "ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

03.02.2014 |Bożena Kuś|


Uroczystość wręczenia certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Zespołowi Szkół Sportowych w Tychach

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia zaproszonych gości, przez pana dyrektora Jacka Barana. Następnie prezentację - Jak tworzyliśmy szkołę promującą zdrowie?- przedstawił Tomek Pietrucha - p rzewodniczący samorządu uczniowskiego. czytaj więcej....

GALERIA ZDJĘĆ

03.02.2014 | Bożena Kuś|


ZAJĘCIA OTWARTE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Uczniowie klas trzecich zorganizowali lekcje z udziałem dzieci z Przedszkola nr 19 w Tychach. Na zajęciach omawiany był temat zdrowego odżywiania i wpływu uprawiania sportu na zdrowie. Przedszkolaki wraz z uczniami klas trzecich na zajęciach wykonywali różne zadania, następnie odbyło się wspólne zwiedzanie szkoły. Wszyscy wspaniale się bawili.

GALERIA ZDJĘĆ

"W.F. jest fajny"

Klasa 3b - wych. Agnieszka Józefowska wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ,, W.F. jest fajny '' prowadzonym w ramach akcji - ,,Stop zwolnieniom z W.F - u.". Akcja ma na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego spędzania czasu, czynnego brania udziału w lekcjach w.f- u w szkole, już od najmłodszych klas wyrabiania u siebie potrzeby aktywności sportowej.

GALERIA ZDJĘĆ

21.12.2013 | Agnieszka Józefowska |


"Śniadanie daje moc"

W dniu 8 listopada 2013r klasy 1a -wych. Ewa Kościelny,2a- wych.Hanna Fuks ,2b - wych.Agnieszka Czarnecka - Majkut,2c - wych. Małgorzata Ćwiklińska - Kostuś,3b - wych.Agnieszka Józefowska wzięły udział w ogólnopolskiej akcji ,Śniadanie daje moc". Dzieci podczas zajęć brały czynny udział w przygotowywaniu smacznych posiłków, które potem wspólnie konsumowały. W trakcie zajęć przyswoiły sobie informacje,jak ważne jest dla każdego z nich zjedzenie śniadania - zdrowego i pożywnego, pełnego witamin i dobrych kalorii.

GALERIA ZDJĘĆ

20.12.2013 | Agnieszka Józefowska |


Dzień Życzliwości - konkurs na dekalog

SSP

5a - 10 pkt. za udział + 10 pkt. za I miejsce – razem 20 pkt.
6a - 10 pkt. za udział + 7 pkt. za II miejsce – razem 17 pkt.
4c - 10 pkt. za udział + 5 pkt. za III miejsce – razem 15 pkt.
4a - 10 pkt.
6d - 10 pkt.
5d - 10 pkt.
6b - 10 pkt.

SG

II A – 10 pkt. za udział + 10 pkt. za I miejsce – razem 20 pkt.
II C – 10 pkt. za udział + 7 pkt. za II miejsce – razem 17 pkt.
III C – 10 pkt. za udział + 5 pkt. za III miejsce – razem 15 pkt.
III A – 10 pkt. za udział + 3 pkt. za wyróżnienie – razem 13 pkt.
I C – 10 pkt.
I B – 10 pkt.

02.12.2013 | Admin |


Moja przygoda z życzliwością

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5a - Marta Soboń zajęła III miejsce w miejskim konkursie literackim - "Moja przygoda z życzliwością". Opiekunem była pani Monika Kuta.
Gratulujemy!
PRACA KONKURSOWA

02.12.2013 | Admin |


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Tak mało wokół życzliwości - samorządy uczniowskie naszej szkoły postanowiły coś w tej sprawie zmienić. Uczeń życzliwy, to uczeń szczęśliwy. "Jedno szczęście jest małe - być szczęśliwym, drugie wielkie - dawać szczęście innym". Uczniowie tworzyli dekalogi życzliwości, wpisywali się do księgi życzliwości w bibliotece szkolnej, życzliwe gesty okazywali innym. W dniu 22.11.2013r odbył się w naszej szkole Dzień Życzliwości. Uczniowie przygotowali na tę okazję specjalne emblematy, roznoszona była poczta życzliwości. Wiele klas się zaangażowało, pomysłowość była wielka, a atmosfera wspaniała. Największe zainteresowanie wzbudziły gimnazjalistki z koronami - Księżniczki życzliwości. Korony te ,ku radości młodszych, zostały przekazane uczennicom klasy drugiej. Pan Dyrektor - trener naszych księżniczek, też otrzymał koronę i tym samym został królem życzliwości. Wszyscy jesteśmy przekonani, że ten dzień powinien trwać 365 w roku, a gdy on jest przestępny nawet o jeden dzień dłużej.

GALERIA ZDJĘĆ

02.12.2013 | Admin |


BROSZURA DLA UCZNIÓW

29.11.2013 | Admin |


Inauguracja ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei"

3 października 2013 roku Wolontariuszki z naszej szkoły wraz z panią Anna Wajdner-Mazgaj, która opiekuje się Kołem Wolontariatu uczestniczyły w inauguracji kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "Pola nadziei". Pomimo trochę mroźnej, ale jednak słonecznej pogody spotkaliśmy się na placu Domu Hospicyjnego w Tychach przy ulicy Żorskiej (za kościołem Ducha Św. w Tychach). Wspólnie z panią Justyną Rutkowską, która organizowała tę akcję, oraz z innymi wolontariuszami z tyskich szkół i przedszkoli, czyli w dużym gronie posadzimy cebulki Żonkila, symbolu życia, nadziei i walki z chorobą nowotworową. Wolontariuszki z Zespołu Szkół Sportowych to: Patrycja Kowalska, Paulina Pasternak, Sara Ślusarska, Magdalena Tumasz, Natalia Stojanowska, Dagmara Szumlicz, Ewelina Sroczyńska, Karolina Szczepaniak.

GALERIA ZDJĘĆ

05.10.2013 | Anna Wajdner-Mazgaj Opiekun Koła Wolontariatu |


RAPORT Z DZIAŁAŃ PODJĘTYCH NA RZECZ PROMOCJI ZDROWIA W RAMACH PROJEKTU "ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

13.06.2013 |Bożena Kuś|


"ŚNIADANIE DAJE MOC"

13.06.2013 |Bożena Kuś|


ROCZNY HARMONOGRAM PROMOCJI ZDROWIA NA ROK 2013/2014 W RAMACH PROJEKTU ,, ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE"

13.06.2013 |Bożena Kuś|


WYNIKI KOŃCOWE- KLASA PROMUJĄCA ZDROWIE

13.06.2013 |Bożena Kuś|


NIE PANIKUJ RATUJ !!!

W piątek 31 maja 2013r. na salce korekcyjnej w Zespole Szkół Sportowych odbył się już po raz drugi Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, zorganizowany przez panią Annę Wajdner-Mazgaj oraz panią Joannę Jakubowską-Mróz. W imprezie udział wzięło 6 drużyn (18 uczniów). Do konkursu przystąpiły trzyosobowe zespoły. Inicjatywa ta skierowana była przede wszystkim do młodzieży uczącej się udzielania pierwszej pomocy w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa z klas I i III gimnazjum. Zmagania konkursowe obejmowały dwa etapy - teoretyczny i praktyczny. Część teoretyczną stanowiły zagadnienia z dziedziny biologii oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Część praktyczna polegała na wykonaniu przez poszczególne drużyny zadań, które obejmowały umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyniki przedstawiał się następująco:
I miejsce - Paulina Moń, Małgorzata Songin, Tomasz Pietrucha - klasa III C
II miejsce - Aleksandra Jarno, Małgorzata Rolnik, Sandra Walczak - klasa III C
III miejsce - Paulina Janicka, Angelika Jedtke, Katarzyna Hryniewiecka - klasa III C
Wszystkim uczestnikom i osobom pomagającym dziękujemy za zaangażowanie, wspólną naukę i zabawę podczas konkursu.

GALERIA ZDJĘĆ

10.06.2013 |Anna Wajdner-Mazgaj|


KOŁO WOLONTARIATU
II Festiwal Tyskiej Nadziei - konkurs na piosenkę Hospicyjną


09.04.2013 uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w II Festiwalu Tyskiej Nadziei. Festiwal jest organizowany w ramach Ogólnopolskiej Hospicyjnej Akcji "Pola Nadziei". Występ zgłoszonych Szkół odbył się w Tychach w Teatrze Małym. Celem Festiwalu Tyskiej Nadziei jest propagowanie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie mieli za zadanie stworzenie hospicyjnej piosenki w drodze konkursowej. Gatunek muzyczny był dowolny. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy II B gimnazjum - Jakub Celler oraz Bartosz Derek. Chłopcy napisali tekst i muzykę oraz wykonali piosenkę. Warto dodać, że honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Tychy. Organizatorem było Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. Kaliksta I w Tychach. Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach. Statuetki dla zwycięzców wykonała nieodpłatnie Gabriela Kiełczewska-Słowikowska, tyska ceramiczka. Fundatorami nagród byli: tyski oddział firmy Oriflame i Urząd Miasta Tychy. Jakub Szczurowski po raz drugi charytatywnie filmował FST. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Raisa Misztela - wokalistka, Alicja Warcaba - flecistka, przedstawicielka Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach, Ewa Jarczyk - polonistka, Ilona Słomian - prezes tyskiego hospicjum, Elżbieta Pieczka-Brożek - wolontariuszka hospicjum i Wojciech Wieczorek - dyrektor MCK w Tychach. Wolontariusze wraz z Panią Anna Wajdner - Mazgaj, która prowadzi koło wolontariatu i przygotowywała uczniów do występu, byli w Teatrze Małym i kibicowali naszym artystom. Koszykarze naszej Szkoły zdobyli III miejsce prezentując piosenkę pt. "Do serca klucze" oraz zdobyli "Nagrodę publiczności". Bardzo cieszymy się z "wyśpiewanej nagrody", dziękujemy wszystkim przybyłym na Festiwal, za ich obecność i wsparcie.

10.06.2013 |Anna Wajdner-Mazgaj|


"EMPATIA - BLISKIE SPOTKANIE Z CHORYM I JEGO RODZINĄ"

14 listopada 2012 roku, kilku wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w II Forum Młodzieżowym tyskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Temat Forum to: "Empatia - bliskie spotkanie z chorym i jego rodziną". Forum zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Empatii przypadającego na 2 października 2012 r. Odbyło się ono o godzinie 12.oo, w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Do zadań uczniów należało przygotowanie prezentacji na podany temat. Z naszej szkoły prezentację przygotowali uczniowie klasy III B Gimnazjum, Marcin Biesiadecki i Rafał Machorowski. W Forum uczestniczyli również: Aleksandra Bulska I C, Marta Gąszczak I C, Martyna Nowakowska I D, Adrianna Graf I D, Macjej Mołdrzyk I D, Kacper Saks I D, Paulina Pasternak II C, Natalia Stojanowska II D. Podczas Forum Szkoły, które wzięły udział zaprezentowały swoje przygotowane prace.

GALERIA ZDJĘĆ

09.06.2013 |Opiekun Koła Wolontariatu Anna Wajdner-Mazgaj|


Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie
Całą Polska czyta dzieciom

14.05.2013 |Bożena Kuś|


Zdrowe minutki - prezentacje uczniów klas szóstych.
Zapraszamy do obejrzenia!

06.05.2013 |Bożena Kuś|


6 grudnia samorząd szkolny oraz klasy 6b i 6c zorganizowały Mikołajki, a klasa 3a przygotowała jasełka - czym uzyskały dodatkowe punkty w konkursie -Klasa promująca zdrowie. Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

30.01.2013 |Bożena Kuś|


Wszystkie klasy nauczania zintegrowanego,oraz klasy: 4a,4b,5a,6a,6c - szkoły podstawowej i IIA, IIIB - gimnazjum wykazały się odwagą i wraz z wychowawcami przyłączyły się do ogólnopolskiego programu -"Młodzi odwagi".
Zadania szkół:
-podpisanie manifestu zdrowego trybu życia
-realizacja działań edukacyjnych proponowanych przez CEO lub swoich własnych promujących zdrowy styl życia
-organizacja kampanii i projektów na rzecz "zdrowszych" sklepików szkolnych oraz aktywności ruchowej wśród młodzieży.
Manifest w załączeniu

24.01.2013 |Bożena Kuś|


Było pomarańczowo! 10 grudnia wielu uczniów zintegrowało się ubierając się na pomarańczowo. Były też inne pomysły małe pomarańczowe detale, np.długopisy, spinki. Wielu uczniów przyniosło owoc lub warzywo oczywiście pomarańczowe. Była niezła zabawa, wiele zdjęć... galeria zdjęć w załączeniu(pójdzie w następnym mailu) Kolorowe dni stały się inspiracją do innych dni, których pomysłodawcami byli uczniowie. W ubiegłym roku był dzień w papuciach, w tym roku odbyły się już dwa - dzień zimowej czapki(20.12.12), oraz dzień w krawacie(8.01.13)- takie tam sprawdzenie przed egzaminem i sprawdzianem garderoby:)

GALERIA ZDJĘĆ- DZIEŃ POMARAŃCZOWY
GALERIA ZDJĘĆ- DZIEŃ W CZAPCE

24.01.2013 |Bożena Kuś|


Miło nam poinformować, że klasy: 2a, 2b i 3a z wychowawcami paniami - Bożeną Ryś, Agnieszką Józefowską i Ewą Kościelny - przyłączyły się do ogólnopolskiego programu -"Śniadanie daje moc".
Więcej informacji i zdjęć już niebawem.

24.01.2013 |Bożena Kuś|


W dniu 13 grudnia 2012 roku, w naszej szkole, gościła pani doktor Urszula Paździorek - Pawlik, osoba dzięki której, z tyskich sklepików szkolnych zniknęły chipsy, gazowane napoje i wiele innych niezdrowych pokarmów. Przygotowana przez panią doktor prelekcja na temat zdrowego żywienia dzieci i promowania zdrowego stylu życia, skierowana była do rodziców naszych uczniów. Odbyły się trzy prelekcje:
- dla rodziców uczniów klas 1-3; (najliczniej reprezentowana grupa)
- dla rodziców uczniów klas 4-6;
- dla rodziców uczniów gimnazjum.
Po prelekcji rodzice otrzymali odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Podziękowali pani doktor za cenne wskazówki i uwagi. W spotkaniu prócz rodziców uczestniczył również właściciel sklepiku szkolnego. Asortyment sklepiku już w ubiegłym roku został zmieniony zgodnie ze wskazówkami pani doktor i nadal jest modyfikowany. Nad wszystkimi zmianami na lepsze, czuwa dyrektor szkoły - pan Jacek Baran. Cykl zdrowych minutek na lekcjach wychowawczych na temat higieny oraz zdrowego żywienia, zaowocował sporządzeniem przez uczniów zdrowych posiłków z zachowaniem zasad higieny przy ich przyrządzaniu. galeria zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

29.12.2012 |Bożena Kuś|


Jak aktywnie spędzić czas zimą? Klasa pierwsza bawi się doskonale. Spróbuj i Ty tak aktywnie spędzić czas. Uśmiech nie schodził z twarzy uczniów. Zdrowe i zadowolone dzieci to wizytówka szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ

29.12.2012 |Bożena Kuś|


Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Sportowych, Sportowej Szkoły Podstawowej nr19 i Sportowego Gimnazjum nr 9 wraz z Opiekunami z okazji Dnia Nauczyciela zorganizował Plebiscyt na Najlepszego Nauczyciela.
Uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej i I - III Gimnazjum mogli oddać swój głos na nauczycieli w poszczególnych kategoriach:
Kategoria "Tańczący z wilkami" - nauczyciel mający najlepszy kontakt z uczniami
Kategoria "Leon zawodowiec" - nauczyciel najlepiej przygotowany do zajęć
Kategoria "Łowca jeleni" - nauczyciel przyłapujący największą liczbę uczniów na ściąganiu
Kategoria "Duma i uprzedzenie"- nauczyciel najbardziej szanujący tradycje
Kategorii "Matrix" nauczyciel używający najbardziej niekonwencjonalnych metod nauczania
Kategoria "Niekończąca się opowieść" nauczyciel tworzący legendę naszej szkoły
Kategoria "Mistrz elegancji" nauczyciel z wyszukanym gustem, nienagannie ubrany oraz wytworny w sposobie bycia
Kategoria "Mistrz Ciętej Riposty" nauczyciel nieprzewidywalny jak pogoda, zawsze maw rękawie jakiegoś asa, może wiać grozą, to od czasu do czasu funduje ogromną dawkę dobrego humoru
Kategoria "Uśmiech roku" uśmiech tego nauczyciela to prawdziwy raj dla duszy
Kategoria "Grand Prix" nauczyciel Roku

Ogłoszenie wyników i wręczenie Dyplomów odbyło się w dniu 15.10.2012. Podczas lekcji przedstawiciele Samorządu pogratulowali poszczególnym nauczycielom:
Kategoria "Tańczący z wilkami" - Pani Bożena Kuś
Kategoria "Leon zawodowiec" - Pani Iwona Kusińska
Kategoria "Łowca jeleni" - Pani Małgorzata Urbanowicz
Kategoria "Duma i uprzedzenie" - Pan Jerzy Sojka
Kategorii "Matrix" - Pan Marcin Strzępek
Kategoria "Niekończąca się opowieść" - Pani Joanna Pisula
Kategoria "Mistrz elegancji" - Pani Anna Wajdner - Mazgaj
Kategoria "Mistrz Ciętej Riposty" Pani Ewa Piasecka
Kategoria "Uśmiech roku" - Pan Wojtek Jagiełka
Kategoria "Grand Prix " - Pani Justyna Andrzejewska

15.11.2012 |Anna Wajdner-Mazgaj |


Kolorowe dni - dzień czerwony
Nasz szkoła zaczerwieniła się 4 października 2012r. Większość klas szkoły podstawowej spisała się na medal. Najbardziej aktywne klasy szkoły podstawowej to: 2b, 3a, 1b, 5d, 5a; gimnazjum - IIA. Pomysłowość uczniów była wielka, prócz czerwonego ubioru, pojawiły się czerwone warzywa i owoce,sałatki, gazetki - jak wyglądałby czerwony świat, ręce ułożone w serca itp.W akcję włączyła się również dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy. Uczniowie zaprosili do zdjęć po raz pierwszy panię sekretarkę i pana ochroniarza.

GALERIA ZDJĘĆ

12.11.2012 |Bożena Kuś |


Regulamin konkursu klasa promująca zdrowie na rok szkolny 2012/2013

12.11.2012 |Bożena Kuś |


TITO DANCE

12.11.2012 |Bożena Kuś |


Wyniki konkursu - klasa najaktywniej promująca zdrowie w roku szkolnym 2011/2012

12.11.2012 |Bożena Kuś |


- Prezentacja - Tworzymy szkołę promującą zdrowie.

- Harmonogram działań na rok luty 2012 - luty 2013

-Regulamin konkursu -Klasa promująca zdrowie.

- ASORTYMENT SZKOLNEGO SKLEPIKU.

11.10.2012 |Admin |


Promocja zdrowia – kolorowe dni
W dniu 21 marca 2012 roku zorganizowaliśmy w szkole dzień zielony, w celu integracji społeczności szkolnej. Najbardziej aktywne w tym dniu klasy to:
-nauczanie zintegrowane – klasy: 3b, 3c
-klasy 4-6 – klasy: 5c, 4a
-gimnazjum – klasa:IA
W akcję włączyli się licznie nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. A oto galeria zdjęć.

GALERIA ZDJĘĆ

11.10.2012 |Admin |


OLIMPIADA O ZDROWIU - REGULAMIN.

11.10.2012 |Admin |


Klasa 6d walczy o tytuł „Klasy promującej zdrowie” w ramach realizowanego w Zespole Szkół Sportowych projektu „Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie”. Uczniowie naszej szkoły podstawowej uczestniczą w programie „Mleko z klasą” i dlatego klasa 6d postanowiła wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Spółdzielnię Mleczarską „MLEKPOL” . Celem konkursu „Wymarzony łaciaty świat" jest propagowanie nawyku codziennego picia mleka w kartonach, a także inicjowanie wśród uczniów pomysłowości oraz artystycznych form wyrazu. Uczniowie klasy 6d zgromadzili odpowiednią ilość pustych kartoników po mleczku Łaciate, po czym przystąpili do wykonania zadania konkursowego. Polegało ono na wymyśleniu i wykonaniu pracy plastycznej – konstrukcji z pustych kartoników, a następnie sfotografowaniu pracy i przesłaniu zdjęć do organizatorów. Na uczestników czekają liczne atrakcyjne nagrody dla klasy i dla szkoły! Wkrótce ogłoszenie wyników. Mamy nadzieję, że ciekawy, kartonowy świat stworzony przez klasę 6d zdobędzie uznanie jury. Trzymamy kciuki!  www.zsstychy.pl www.zsstychy.pl
Joanna Pisula

11.10.2012 |Admin |


KONKURSY PRZEPROWADZANE W RAMACH PROMOCJI ZDROWIA.

11.10.2012 |Admin |


Uczniowie klas I-III SSP , w miesiącu maju, wzięli udział w kolejnych aktywnościach w ramach projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie.
Były to m.in:
- udział w zajęciach dotyczących emocji ( w miesiącu maju był to smutek);
- rywalizacja dwuosobowych drużyn - przedstawicieli klas w "Olimpiadzie o zdrowiu";
- udział w szkolnym Dniu Żółtym, który miał miejsce 16 maja.
Podczas cyklu lekcji o uczuciach dzieci miały okazję rozpoznawać uczucie smutku w mowie ciała, określać jego przyczyny oraz poznać sposoby radzenia sobie z tym uczuciem. Wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu plakatów, które zawisły w salach lekcyjnych. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 w Tychach

11.10.2012 |Admin |


Kolorowy Dzień (tym razem w kolorze Żółtym) został przyjęty przez naszych uczniów z dużą radością. Ich zaangażowanie było widoczne na wszystkich szkolnych korytarzach. Żółte były nie tylko koszulki, ale i maskotki. Dziewczętom jak zwykle łatwiej było znaleźć więcej kolorowych akcentów. Były więc żółte kokardy, powieki i paznokcie. Choć raz można było wymalować się do szkoły bezkarnie! I jeszcze zdobyć za to dodatkowe punkty . >zsstychy.pl zsstychy.pl zsstychy.pl

GALERIA ZDJĘĆ

11.10.2012 |Admin |


"Olimpiada o zdrowiu" zorganizowana została dla każdego poziomu klas oddzielnie. Drużyny odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego stylu życia oraz zagrożeń, na jakie dzieci narażone są każdego dnia. Nie wszystkie pytania okazały się łatwe,co dało okazję do utrwalenia wiadomości oraz poznania nowych. Po zakończeniu konkursu wyniki przedstawiają się następująco:
wśród klas pierwszych:ssp 19
I m. - klasa 1a
II m. - klasa 1b
III m. - klasa 1c

wśród klas drugich:
I m. - klasa 2b
II m. - klasa 2a
III m. - klasa 2c
ssp 19
wśród klas trzecich:
I m. - klasa 3b
II m. - klasa 3c
III m. - klasa 3a

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

11.10.2012 |Admin |


"DZIEŃ W PAPUCIACH"-GALERIA ZDJĘĆ

11.10.2012 |Admin |