OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

01.11.2014 |Admin|


KOLEJNE ZŁOTO NASZYCH SIATKAREK

W dniach 3-6.07 2014r. został rozegrany w Drzonkowie XX Ogólnopolski Finał Kinder + Sport - w mini piłce siatkowej.
Ogółem w Polsce podczas wszystkich etapów rozgrywkowych wzięło udział w sumie ponad 37 tyś. młodych adeptów i adeptek siatkówki. Do turnieju finałowego awansowało po 48 zespołów we wszystkich kategoriach - w "2", "3",i "4" - medalistów finałów wojewódzkich Podopieczne trenerki Ireny Pałki po raz drugi w przeciągu miesiąca udowodniły, że są najlepsze w Polsce. Po zdobyciu w czerwcu Mistrzostwa Polski w kategorii szkół, wywalczyły teraz drugi tytuł Mistrza Polski - tym razem w kategorii klubowej. W całym turnieju finałowym rozegrały kilkanaście meczy. W półfinale pokonały Aleksandrów Łódzki 2:1 a w finale Pogodno Szczecin 2:0. W skład mistrzowskiej drużyny weszły: Bąk Wiktoria, Bogacka Paulina, Chwałek Maja, Hanusik Maria, Leszczyńska Klaudia. Nagrodą oprócz pucharu i nagród rzeczowych jest uczestnictwo podczas Mistrzostwach Świata w siatkówce męskiej, trening pod okiem Sebastiana Świderskiego i wiele innych atrakcji.
Na uroczystym zakończeniu Mistrzostw Polski w minisiatkówce - po wręczeniu pucharów i nagród rzeczowych dla zwycięskich zespołów- odbyła się ceremonia wręczenia statuetek dla najlepszych zawodników. Dekoracji zwycięzców dokonali idole małych siatkarzy - Sebastian Świderski i Piotr Gruszka, a także przedstawiciele grupy Ferrero Polska oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Fundacji Polska Siatkówka.
MVPzawodów dostała zawodniczka MOSM Tychy - Maja Chwałek - co oznacza, że jest obecnie najlepszą siatkarką w Polsce w tej kategorii wiekowej.
Kolejnym bardzo miłym akcentem , było wręczenie nagrody specjalnej dla Najlepszego Trenera XX Ogólnopolskiego Finału Minisiatkówki Kinder+Sport - otrzymała ją trenerka MOSM Tychy - Irena Pałka.
Podsumowując 3-letni etap szkolenia w mini siatkówce, należy podkreślić, że ciężka praca, wiele wyrzeczeń ze strony dziewczyn i trenerki dały wspaniałe efekty
Liczby Wielkiego Finału Kinder + Sport:
1608 - tyle spotkań zostało przeprowadzonych w ciągu trzech dni,
244 - tyle drużyn wzięło udział w finałach,
1500 - to łączna liczba zawodników i trenerów, którzy przyjechali do Drzonkowa na finały,
37000 - tyle dzieci wzięło udział w całej tegorocznej edycji Kinder + Sport,

16.07.2014 |Irena Pałka|


MISTRZOSTWO POLSKI DLA MŁODYCH SIATKAREK Z SP 19 W TYCHACH

W dniach 12-14 czerwca w Głuchołazach odbyły się Finały Ogólnopolskie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej w kategorii "czwórek"
W turnieju uczestniczyło 15 zespołów - aktualne mistrzynie województw.
Drużyny były podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Dziewczęta z SP 19 w Tychach, po losowaniu znalazły się w grupie D razem ze szkołami: SP 8 Świecie, SP 12 Białystok, SP 34 Radom,
Już pierwsze mecze pokazały bardzo wysoki poziom zawodów. Tyszanki postawiły wysoko poprzeczkę przeciwniczkom i wygrywając wszystkie mecze awansowały do pierwszej ósemki. W każdej półfinałowej grupie znalazły się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w eliminacjach.
W drugim dniu po walce z dwóch grup czterozespołowych została wyłoniona pierwsza czwórka. Nasze dziewczynki na tym etapie zagrały dwa mecze, wygrywając z SP 97 Wrocław 2:0 i z SP 87 Kraków 2:1. Trzeci mecz z Białymstokiem został zaliczony z przepisanym wynikiem z etapu eliminacji - 2:1. W skład finałowej czwórki weszły szkolne drużyny z następujących miast: SP 19 Tychy, SP 12 Białystok, SP Kosieczyn, SP 10 Tomaszów Mazowiecki.
W półfinałach Białystok zmierzył się z Kosieczynem przegrywając 1:2 a Tychy rozegrały mecz z Tomaszowem Mazowieckim i w pięknym stylu wygrały 2:0
Trzeci dzień obfitował w wiele emocji - rozegrane zostały mecze: o trzecie miejsce: Białystok zagrał z Tomaszowem Mazowieckim- brązowy medal wywalczyły dziewczęta z Tomaszowa Mazowieckiego.
W walce o pierwsze miejsce bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z SP 19 Tychy, które w całym turnieju nie przegrały meczu i w finałach zdecydowanie pokonały 2:0 Kosieczyn zdobywając tytuł Mistrzyń Polski.
Drużyna z SP 19 w Tychach to uczennice klasy szóstej A - rocznik 2001r. trenujące pod okiem Ireny Pałki.
Zespół zagrał w składzie: Bąk Wiktoria, Bogacka Paulina, Chwałek Maja, Hanusik Maria, Leszczyńska Klaudia, Kamieniec Agnieszka, Mateusiak Dagmara, Włodek Kamila, Okoń Maria, Zubrzycka Nikola, Janusz Julianna, Woźny Julia.
MVP zawodów została uczennica SP 19 w Tychach - kapitan drużyny - Maja Chwałek.

17.06.2014 |Irena Pałka|


SIATKARKI Z SP19 NAJLEPSZE NA ŚLĄSKU: FINAŁ WOJEWÓDZKI KINDER + SPORT FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

17.05.2014 |Irena Pałka|


Turniej minisiatkówki pod hasłem "Od S.O.S-u do sukcesu"

W dniu 29.04 siatkarki z klasy 5a brały udział w turnieju minisiatkówki pod hasłem "Od S.O.S-u do sukcesu" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do udziału w turnieju zgłosiło się 28 zespołów szkół podstawowych z całego województwa śląskiego.
Zawody rozgrywane były w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mysłowicach, a wszystkie spotkania sędziowały zawodniczki pierwszoligowej Silesii Volley MSK MOSiR Mysłowice, którym pomagały uczennice I, II i III klasy Gimnazjum nr 1. Tego dnia przez halę mysłowickiego MOSiR-u przewinęło się wiele gwiazd, a byli to Wiesław Czaja, Waldemar Wspaniały, Marcin Prus, Dawid Dryja , Adrian Staszewski, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak, Bartłomiej Soroka, Elżbieta Skowrońska. Goście z uśmiechem rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.
Oficjalnego zakończenia i wręczenie nagród dokonała Pani Dyrektor Gimnazjum nr 1 Lucyna Stelmach oraz szef projektu S.O.S Waldemar Wspaniały. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem oraz kalendarzem, a najlepsze trzy zespoły otrzymały medale i nagrody rzeczowe.
Przyznano nagrody indywidualne, jedną z nich otrzymała Marta Soboń - jako najwyższa zawodniczka.
Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1.SP 5 Zawiercie
2.MKS Zorza Wodzisław Śląski
3.SP "Oxford Bielsko - Biała
4.SP 3 Mikołów
5.Żory I
6.ZSS Tychy I
7.Żory II
8.SP 53 Katowice I
9.SP 14 Mysłowice
10.BOSiR Bieruń II
11.ZSS Tychy II
12.SP 2 Mysłowice
13.SP 9 Mysłowice II
14.Żory III
15.ZSS Tychy III
16.SP 53 Katowice II
17.SP 1 Mysłowice II
18.SP 9 Mysłowice I
19.SP 10 Mysłowice
20.BOSiR Bieruń V
21.BOSiR Bieruń III
22.SP 1 Mysłowice III
23.BOSiR Bieruń IV
24.SP 3 Mysłowice II
25.BOSiR Bieruń VI
26.SP 1 Mysłowice I
27.BOSiR Bieruń I
28.SP 3 Mysłowice I

06.05.2014 |Monika Szynczewska|


Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o puchar Burmistrza Miasta Kłodzka

14.12.2013 |Irena Palka |


I Memoriał Andrzeja Kędzierskiego w Trzebnicy

14.12.2013 |Irena Palka |


TYSZANKI BRĄZOWYMI MEDALISTKAMI MISTRZOSTW POLSKI W MINI P. SIATKOWEJ DRZONKÓW 2013

26.07.2013 |Irena Pałka|


TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI 68 ROCZNICY WYZWOLENIA OŚWIĘCIMIA 09.02.2013r.

08.03.2013 |Irena Pałka|


Ogólnopolski Świąteczno - Noworoczny -Turniej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Tychy 27 -29.12.2012

08.03.2013 |Irena Pałka|


XVIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Siatkówki dziewcząt i chłopców

W dniach 07 - 09.12.2012 w Krakowie odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki dziewcząt i chłopców w kategorii trójek. Po raz pierwszy w imprezie wzięło udział tak dużo zespołów - 36 zespołów dziewcząt i 36 zespołów chłopców. Prestiż turnieju był bardzo wysoki, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką stanęły najlepsze drużyny w Polsce aż cztery finalistki Mistrzostw Polski w tym dwa zespoły medalistek /złoto - Aleksandrów Łódzki i srebro - Kłodzko/. Rozgrywki prowadzone były w formie jednego seta do 15 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi. Drużyny podzielono na cztery grupy eliminacyjne po 9 zespołów każda. Turniej rozpoczął się zgodnie z planem o 9:30 i zakończył się około siódmej popołudniu w pierwszym dniu, w drugim dniu zakończył się ok. godziny piątej. Każda drużyna w pierwszym i drugim dniu rozegrała 16 meczy. Pod nieobecność na turnieju pierwszej "trójki" / dziewczęta z rozchorowały się dzień przed wyjazdem/ Tychy reprezentowała druga i trzecia drużyna. Po rozegraniu meczy w pierwszym i drugim dniu / wszystkie wygrane/ zmęczone stanęły do walki w trzecim dniu. Po dwóch godzinach oczekiwań na swoją kolejkę rozegrały 5 spotkań pod rząd. Niestety nerwy i zmęczenie dały znać o sobie - przegrały minimalnie ustępując medalistkom MP z Aleksandrowa Łódzkiego / 25:22/ i z Kłodzka / 25:23/. Każdy z pojedynków stał na bardzo wysokim poziomie, pełny był pokazów świetnej obrony i ataku w wykonaniu dziewcząt. Ostatecznie dziewczęta zajęły w klasyfikacji generalnej V miejsce. W turnieju wzięły udział: Maja Chwałek, Oliwia Szewczyk, Wiktoria Bąk, Paulina Bogacka, Nikola Zubrzycka, Marysia Okoń, Kinga Małysiak, Agnieszka Kamieniec

08.03.2013 |Irena Pałka|TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Na zaproszenie klubu MOS Chrzanów 10 listopada 2012 r. siatkarki z Tych wzięły udział w turnieju minisiatkówki.
W zawodach wzięło udział 16 zespołów z : Libiąża, Krakowa, Oświęcimia, Andrychowa, Chrzanowa, Kęt.
Tychy reprezentowały 2 trójki:
- Tychy III -w składzie -Marysia Okoń, Julianna Janusz, Julia Woźny i Kinga Małysiak,
- Tychy IV - w składzie - Dagmara Mateusiak, Kamila Włodek, Klaudia Leszczyńska, Marcelina Kielańska.
Dziewczęta wyszły na boisko po bardzo długiej przerwie w grach turniejowych i w początkowej fazie turnieju nie umiejąc opanować stresu zagrały bardzo słabo. Po opanowaniu zdenerwowania, gra zaczęła nabierać tempa - poprawiła się zagrywka i gra w obronie. Efektem coraz lepszej gry było wejście do finału drużyny Tychy IV.
Po zaciętych pojedynkach ulegając drużynie z Krakowa i Oświęcimia - zajęły ostatecznie III miejsce.
Drużyna Tychy III - zajęła VII miejsce.

GALERIA ZDJĘĆ

28.12.2012 |Irena Pałka|


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ MINISIATKÓWKI - CHRZANÓW 2012

Bardzo udanie dla naszych zawodniczek zakończył się turniej minisiatkówki w Chrzanowie, który odbył się 15.12.2012. r
W kategorii trójek startowało 12 zespołów ze Śląska i Małopolski. Nasze dziewczyny zdobyły I miejsce, pokonując w finale drużyny z Andrychowa i Libiąża.
Mecze były zacięte - z Andrychowem dziewczęta przegrywały 21:24, lecz dzięki dobrej zagrywce i poprawnej grze w obronie uzyskaliśmy wynik 26:24 wygrywając spotkanie. W drugim meczu poszło trochę lepiej, gdyż dziewczęta od samego początku nie dały sobie odebrać prowadzenia.
W skład drużyny Tychy III weszły - Marysia Okoń, Kinga Małysiak, Julianna Janusz, Julia Woźny.
Druga drużyna Tychy IV - nie miała tyle szczęścia i po zaciętych meczach małymi punktami nie weszła do pierwszej szóstki - ostatecznie zajęła VIII miejsce.
Skład drużyny Tychy IV - Kamila Włodek, Dagmara Mateusiak, Oliwia Cieśla, Marcelina Kielańska.

28.12.2012 |Irena Pałka|


Jesienny Turniej Dziewcząt Kłodzko 2012


W dniu 28 października 2012 roku, na hali sportowej w Kłodzku, odbył się Jesienny Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt "dwójek " i "trójek" o Puchar Dyrektora KCKSiR.
Organizatorem zawodów były MMKS KŁODZKO we współpracy z KŁODZKIM CENTRUM KULTURY, SPORTU I REKREACJI.
W turnieju udział wzięły drużyny z Trzebnicy, Tych, Nowej Rudy, Nysy oraz Kłodzka.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA ''TRÓJKI''
1.MMKS KŁODZKO I
2.MOSM TYCHY I Natalia Ciesielska, Marysia Hanusik, Maja Chwałek, Nikola Zubrzycka
3.MOSM TYCHY II Oliwia Szewczyk, Agnieszka Kamieniec, Paulina Bogacka, Bąk Wiktoria
4.MMKS KŁODZKO IV(PK)
4.MMKS TRZEBNICA I
5.MMKS GAUDIA TRZEBNICA III, NYSA
6. SALOS NOWA RUDA
7. MMKS GAUDIA TRZEBNICA II
Najlepszymi zawodniczkami turnieju wybrane zostały - Natalia Ciesielska i Oliwia Szewczyk

12.12.2012 |Irena Pałka|


Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt "Kraków-Wieliczka2012"

W hali sportowej SP155 w Krakowie odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt "Kraków-Wieliczka2012" zorganizowany przez dwa zaprzyjaźnione kluby siatkarskie UKS 22 Kraków oraz MKS MOS Wieliczka. Wystartowało w nim 57 zespołów z 11 klubów z terenu Polski południowej rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych: "dwójki", "trójki", "czwórki".
W kategorii "trójki" wystartowało 18 zespołów. Najlepsze okazały się siatkarki z Tychów, wygrywając wszystkie mecze.
Skład Tychy I - Natalia Ciesielska, Maja Chwałek, Marysia Hanusik, Nikola Zubrzycka
Skład Tychy II - Wiktoria Bąk, Paulina Bogacka, Oliwia Szewczyk, Agnieszka Kamieniec.
Zawodniczką MVP w kategorii "Trójki", została wytypowana Marysia Hanusik

Wyniki:
1. miejsce - MOSM Tychy I
2. miejsce - MOSM Tychy II
3. miejsce - Sparta Volleyball Kraków
4. miejsce - UKS 22 Kraków I
5. miejsce - MKS MOS Wieliczka I
6. miejsce - MKS Andrychów I
7. miejsce - UMKS PMOS Libiąż I
8. miejsce - Sparta Volleyball Kraków II
9. miejsce - MKS MOS Wieliczka II
10. miejsce - UKS 22 Kraków II
11. miejsce - Setbol Oświęcim I
12. miejsce - MKS MOS Wieliczka III
13. miejsce - Setbol Oświęcim II
14. miejsce - PMOS Chrzanów I
15. miejsce -Sparta Volleyball Kraków III
16. miejsce - MKS Andrychów III
17. miejsce - Źródełko Katowice
18. miejsce - MKS Andrychów II

12.12.2012 |Irena Pałka|


ROK SZKOLNY 2011/2012
Dla uczczenia 67 rocznicy wyzwolenia Oświęcimia, zorganizowany został I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki.
W kategorii "dwójek" spotkały się 24 zespoły z 12 miejscowości. Czwartoklasistki podzielone na 6 grup rozegrały w pierwszym etapie mecze "każdy z każdym". W dalszym kontynuowały w 4 grupach o miejsca 1-12 (2 grupy) i 13-24 (2 grupy).
Najlepsze cztery zespoły grały o miejsca I-IV. Po bardzo ciekawych półfinałach i finałach najlepszymi okazały się tyszanki z zespołu nr1 w składzie : Natalia Ciesielska, Wiktoria Bąk, Oliwia Szewczyk , drugie miejsce dla PUKS Kraków.
Tychy 1 - PUKS Kraków 15:8
Trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Wodzisławia Śląskiego wygrywając ostatnie starcie z drugą drużyną z Tychów - Maja Chwałek, Marysia Hanusik, Paulina Bogacka.
Tychy 2 - Wodzisław - 11 : 15
Nadmienić należy, że najlepszą zawodniczką Turnieju organizatorzy wybrali zawodniczkę z Tych 1- Natalię Ciesielską.
Trenerem zawodniczek tyskich jest mgr Irena Pałka

11.10.2012 |Admin |


Siatkówka

W dniach 17-18 grudnia 2011 roku w Dreźnie (Niemcy) zorganizowany został po raz 10 międzynarodowy turniej siatkówki dziewcząt "Striezel Cup 2011". W tym turnieju wzięły udział zawodniczki MOSM TYCHY jednocześnie uczennice Zespołu Szkół Sportowych - Sportowego Gimnazjum Nr 9 w Tychach.
W składzie: Wącirz Marta, Żurek Sandra, Odwrot Magda, Bomba Kinga, Olchawa Aleksandra, Ściślak Aleksandra i Pyszka Adriana - trener Jacek Baran.
W turnieju wzięło udział 16 zespołów:
RPB Berlin
Luckenwalder VC
SSV Lichtenstein
Schweriner SC
TuS Dippoldiswalde
BW Schwedt
Marzahner VC
Dresdner SC
SV Cottbus
VC Angermunde
Rudow Berlin
SV Schwechat
Lok Engelsdorf
VC Parchim
SC Potsdam
MOSM Tychy
Drużyna MOSM Tychy w meczach grupowych uzyskała następujące wyniki:
RPB Berlin - MOSM Tychy 1:2
MOSM Tychy - SSV Lichtenstein 2:1
Luckenwalder VC - MOSM Tychy 0:2
W meczu o wejście do czołowej czwórki drużyna MOSM Tychy spotkała się z drużyną Lok Engelsdorf I wygrała 2:0. Półfinał tyszanki przegrały z SC Schweriner 0:2.
Spotkanie o trzecie miejsce z drużyną gospodarzy Dresdner SC tyszanki przegrały po bardzo zaciętym meczu 1:2 w setach 23:25, 25:23, 13:15

GALERIA ZDJĘĆ

11.10.2012 |Admin |