Koszykówka

STRONA KOSZYKARZY ZSS NR 19 W TYCHACH ROCZNIK 2003

15.04.2015 |Robert Jakacki|

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady

Dnia 14 maja dziewczęta klasy sportowej o profilu koszykówka uczestniczyły na sali PG nr 4 w Piekarach Śląskich w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady. Do walki o medale stanęły 4 najlepsze drużyny z całego województwa. Drużyna w składzie Nikola Winiarska, Marta Gąszczak, Paulina Wrobel, Kasia Wołek, Natalia Więckowska, Martyna Machorowska, Honorata Wilk, Marta Sojka, Agata Kiszczak po zaciętych bojach musiały uznać wyższość rywalek z Zabrza, Sosnowca oraz Jastrzębia Zdroju. IV miejsce, które zajęły, jest i tak najlepszym osiągnięciem w grach zespołowych od lat w Sportowym Gimnazjum nr 9 w Tychach, a na pewno największym osiągnięciem tych dziewcząt.

Jako że nasze zawodniczki są dopiero w II klasie, za rok życzymy im medalu w rozgrywkach na Śląsku.

30.05.2014 |Wojciech Majcherowicz|

W dniu 29.05 dziewczęta Naszego gimnazjum walczyły w finałowych rozgrywkach miejskich w piłce ręcznej. Nasze uczennice pozostawiły w pokonanym polu G 10 oraz G 11 wygrywając odpowiednio 11:0 i 6:3. W meczu finałowym drużyna pod wodzą trenera Wojciecha Majcherowicza przegrała z zawodniczkami z klasy sportowej G 3 i tym samym na ich szyjach zawisły srebrne medale. Nasze gimnazjum reprezentowały: Sojka Marta, Bulska Ola, Gąszczak Marta, Kosiecka Paulina , Winiarska Nikola, Kiszczak Agata, Machorowska Martyna, Wrobel Paulina, Wołek Kasia, Śleziak Magda oraz Tabaczyńska Ada.
Serdecznie gratulujemy!!!

LIGA LA

W poniedziałek 19.05 uczniowie i uczennice naszego gimnazjum walczyli na stadionie przy SP 40 w międzyszkolnych miejskich zawodach lekkoatletycznych. W rywalizacji chłopców drużyna G 9 skompletowana i prowadzona przez mgr Tomasza Jagiełkę okazała się bezkonkurencyjna i wygrała. Natomiast dziewczęta pod wodzą mgr Wojciecha Majcherowicza musiały uznać wyższość gimnazjalistek z G 3 i zajęły II miejsce w mieście. Tym samym obie drużyny uzyskały prawo do startu w zawodach rejonowych. Indywidualnie w swoich konkurencjach medale zdobyli:
I m - Marta Wącirz-600m
II m - Jakub zawadzki-100m, Karolina Krasnosielska-skok w dal
III m - Jakub Celler-1000m, Piotr Kolonko-pchnięcie kulą, Agata Kiszczak-skok w dal

Dwa dni później 21.05 w zawodach rejonowych w Mikołowie nie było już tak dobrze. Tym razem lepsze okazały się dziewczęta zajmując IV miejsce, natomiast chłopcy zajęli V.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy dobrych występów.