AKTUALNOŚCI

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegała w naszej szkole pod znakiem aktywności uczniów. Najpierw przygotowali biało-czerwone kotyliony, potem ozdobili tematycznymi gazetkami sale lekcyjne, aby na koniec powiesić na korytarzach plakaty. Upamiętniały one postacie J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego oraz wyjaśniały okoliczności, które doprowadziły do odrodzenia państwa polskiego.

 • Rejonowy konkurs recytatorski "Poezja Ernesta Brylla" w SSP 19 Tychy

  31 października 2017 roku bibliotekarze zorganizowali rejonowy konkurs recytatorski pt. "Poezja Ernesta Brylla". Była to już XIV edycja konkursu, zorganizowana dla gimnazjalistów (w tym roku również dla uczniów klas 7 szkół podstawowych) w Sportowej Szkole Podstawowej nr 19 w Tychach. W konkursie wzięło udział 17 gimnazjalistów z 10 szkół z Tych ów i Lędzin. Zebranych przywitał Dyrektor ZSS Jacek Baran. Recytujących oceniało Jury w składzie: pan Wojciech Wieczorek (redaktor naczelny Twoje Tychy) - przewodniczący, pani Urszula Sojka (polonista, bibliotekarz II LO im. C. K. Norwida w Tychach) , pani Aleksandra Rosikoń (kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej filii w Tychach). Uczestnicy, jak co roku, wykazali się wysokim kunsztem recytacji, więc Jury miało niesłychanie trudne zadanie. Ostatecznie przyznano następujące nagrody:
  I miejsce - Zuzanna Lisowska (SP 5 Tychy) , Jan Skarboń (G 3 Tychy), Anna Waszyńska (SP 7 Tychy) ;
  II miejsce - Julia Siewiera (SP 13 Tychy), Nina Tyśkiewicz (SP 19 Tychy), Maja Wolak (SP 17 Tychy) ;
  III miejsce - Weronika Bąk (SP 1 Lędziny);
  Wyróżnienie - Kamil Kozłowski (SP 14 Tychy).
  Konkurs uświetnili koncertem uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach: Kamil Wiewióra - gitara, Roksana Góźdź - flet, Wiktoria Miechowiak - skrzypce.

 • Spotkanie autorskie w Mediatece

  25.10.2017 r. uczniowie klasy 1c SSP 19 uczestniczyli w spotkaniu z panią Ewą Stadtmüller - autorką książek dla dzieci. Ewa Stadtmüller zadebiutowała w 1992 roku bajką "O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę". Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Przed spotkaniem pierwszoklasiści wysłuchali w bibliotece szkolnej kilku bajek Ewy Stadtmüller o skrzacie Jagódce oraz wykonali do nich piękne ilustracje. Autorka czytała fragmenty swoich książek, zadawała wiele pytań i zagadek oraz zapraszała dzieci do zabawy. Po spotkaniu można było kupić książkę autorki i otrzymać imienną dedykację.

 • Listopadowa kwesta na rzecz Hospicjum

  Jak co roku 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Wolontariusze z naszej szkoły kwestowali przy bramach cmentarzy komunalnych w Wartogłowcu, Świerczyńcu oraz na cmentarzu parafialnym przy parafii Ducha Świętego, przy parafii św. Marii Magdaleny i przy parafii pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Urbanowicach. Datki zbierane były do zaplombowanych puszek i skarbon kwestarskich z logo hospicjum. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie Domu Hospicyjnego im. Św. Kaliksta I, który mieści się przy ul. Żorskiej 17 w Tychach. W podziękowaniu wolontariusze wręczali naklejki z napisem "Pomagam!". Po raz kolejny uczniowie pokazali, że chcą i potrafią pomagać. Serdecznie dziękuję wszystkim Wolontariuszom i Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie. Podziękowania dla wszystkich szkolnych wolontariuszy skierowała także Pani Prezes tyskiego Hospicjum Ilona Słomian.

 • W Tygodniu Misyjnym

  W Tygodniu Misyjnym przedstawiciele młodszych klas naszej szkoły uczestniczyli na spotkaniu z siostrą Barbarą, misjonarką, która od kilku lat przebywa w Boliwii, gdzie opiekuje się wraz z innymi siostrami najuboższymi z Ameryki Południowej. Pierwsza część spotkania odbyła się w kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa, gdzie mogliśmy oglądać wystawę, składającą się ze zdjęć, przedstawiających wioskę i jej mieszkańców, którymi opiekują się siostry misjonarki. Dowiedzieliśmy się od siostry Barbary, że ilość uczniów w klasie wynosi około 55 osób i przeważnie uczniami są chłopcy. Dziewczynki zostają w domach, gdzie pod czujnym okiem swoich mam uczą się wykonywać domowe obowiązki, by potem przejąć rolę gospodyni domowej. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła wiadomość, że dzieci do szkoły nie przynoszą żadnych książek, mają tylko jeden zeszyt i jeden ołówek. Jeśli ktoś ołówek zgubi to niestety nie ma już czym pisać. Drugą cześć spotkania spędziliśmy w salce św. Maksymiliana Kolbego, w której znajdowały się regionalne ubrania przywiezione z Boliwii oraz instrumenty muzyczne. Wiele emocji wywołał fakt, że każdy z uczestników mógł te ubrania przymierzyć i zagrać na wybranym przez siebie instrumencie. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe zakładki i naklejki. W naszych sercach zrodziło się ponownie wielkie zapotrzebowanie pomocy innym, zwłaszcza tym ubogim, którymi opiekuje się siostra Barbara wraz z innymi misjonarkami.

 • Wolontariusze i Maskotki GKS Tychy rozpoczęli wspólnie tyską kampanię "Hospicjum to też Życie".

  27 października br. w ramach XIV ogólnopolskiej kampanii społecznej "Hospicjum to też Życie" pod hasłem: "Opiekun rodzinny - nie musi być sam" odbył się w mieście hospicyjny happening z udziałem młodzieży z naszej szkoły, którym pomagały maskotki GKS Tychy.
  Wolontariusze pod opieką pani Anny Wajdner-Mazgaj oraz pani Joanny Borys rozdawali ulotki kampanijne oraz kwestowali w mieście na rzecz tyskiego Hospicjum im. św. Kaliksta I, przekazując w podziękowaniu żonkile - hospicyjny symbol nadziei w chorobie nowotworowej.
  Niektórzy uczniowie mieli maski na twarzach, podobnie jak "bohaterowie" plakatów tegorocznej kampanii. Wolontariusze chcieli w ten sposób pokazać lokalnej społeczności, że opiekunowie są wśród nas i potrzebują naszego wsparcia. Potrzebują pomocy w prostych sprawach jak robienie zakupów, wyprowadzenie psa czy wspólny spacer, czasem rozmowa lub spędzenie kilku chwil z jego bliskim by sam mógł pójść do lekarza czy zwyczajnie odpocząć. Zwykła sąsiedzka pomoc.
  Wolontariusze dali dobry przykład pomagając Hospicjum. Dziękujemy pani Asi za zaproszenie do udziału w tej akcji. Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej kampanii "Hospicjum to też Życie" jest Fundacja Hospicyjna z Gdańska.

 • KONKURS PLASTYCZNY: OBJAWIENIA MATKI BOŻEJ W FATIMIE

  W październiku, w parafii św. Krzysztofa w Tychach, miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dotyczącego objawień Matki Bożej w Fatimie. Konkurs, w którym wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie parafii św. Krzysztofa, zorganizowała pani mgr Barbara Błach, katecheta w Szkole Podstawowej nr 13 w Tychach.
  Wśród prac nagrodzonych pierwszym, drugim i trzecim miejscem oraz wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Ich prace zostały umieszczone na wystawie w parafii św. Krzysztofa. Oto lista dzieci nagrodzonych i wyróżnionych :
  kl. 1 -3
  WYRÓŻNIENIA : Amelia Chejduk, Amelia Strzępek, Liliana Stojanowska ( opiekun p. Bernadeta Śliwińska)
  kl. 4-5
  II MIEJSCE : Nadia Okońska ( opiekun p. Teresa Chrószcz)
  WYRÓŻNIENIA: Oliwia Bielewicz, Bartek Krakowiak, Agnieszka Musiał, Maja Duraj,Nikodem Waśniowski ( opiekun p. Teresa Chrószcz)
  kl. 6
  I MIEJSCE: Daria Lisowska (opiekun p. Teresa Chrószcz)
  II MIEJSCE: Amelia Andrzejewska (opiekun p. Teresa Chrószcz)
  III MIEJSCE : Daria Galas (opiekun p. Teresa Chrószcz)
  WYRÓŻNIENIE: Amelia Lenkiewicz (opiekun p. Teresa Chrószcz)
  Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy serdecznie.

 • "Służę i dbam o przyjaźń z Jezusem"

  Uczniów klas 2b i 3b we wtorek, 17 października odwiedził niesamowity gość, którym był ksiądz Adam z parafii św. Krzysztofa. Celem jego wizyty było przybliżenie dzieciom dwóch grup działających na terenie każdej parafii - Ministrantów i Dzieci Maryi. Na początku spotkania ks. Adam zadał pytanie - "Jak wyobrażasz sobie przyjaźń", a następnie poprosił, aby swoją wyobraźnię uczniowie przelali na papier w formie rysunku. Tak więc w zeszytach pojawiły się barwne ilustracje przedstawiające w przeważającej ilości spotkanie dwóch osób rozmawiających lub bawiących się ze sobą. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci opowiadały o tym, co narysowały i jak rozumieją czym jest przyjaźń. Od przyjaźni z drugim człowiekiem ksiądz umiejętnie nawiązał do przyjaźni z Jezusem. Opowiedział o swoim powołaniu i wyjaśnił, że w parafii są także tzw. pomocnicy, którzy pomagają księdzu przy ołtarzu. Zaprezentował film, podczas którego ministranci opowiadali na czym polega ich służba, dlaczego zdecydowali się zostać ministrantami. Z tego filmu dowiedzieli się również, że zbiórki to nie tylko czas formacji, ale także czas wspólnej zabawy - gra w piłkę, wyjazdy na turnieje piłkarskie, wycieczki. Najwięcej jednak emocji wywołał moment, w którym uczniowie mogli przymierzyć strój ministranta, który ksiądz Adam przyniósł ze sobą. Dziewczynki natomiast zostały zaproszone na spotkanie Dzieci Maryi, które podczas swojej formacji w sposób szczególny zbliżają się do Jezusa przez serce Maryi i podobnie, jak ministranci również mają czas na wspólną zabawę i wycieczki. Wśród uczniów naszej szkoły mamy już osoby, które zasilają zastępy ministrantów i Dzieci Maryi. Być może po tym spotkaniu kolejne dołączą do tych parafialnych grup. Zapraszamy.

 • II Bieg Paprocański

  8 października grupa wolontariuszy z naszej szkoły wraz z panią Anną Wajdner-Mazgaj i panią Kingą Sokół pomagała w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy sportowej, która odbyła się na terenie naszego miasta. Organizatorzy II Biegu Paprocańskiego to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Tychy, Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY, Perfekt Plan oraz Publito. Podczas tej imprezy wspólnie promowaliśmy nasze miasto Tychy jako przyjazne dla sportu oraz propagowaliśmy rywalizację w duchu fair play. Nasi wolontariusze pomagali w organizacji jak również wspierali i dopingowali uczestników biegu i marszu Nordic Walking, a na mecie wolontariuszki wręczały pamiątkowe medale. Dziękujemy pani Anecie i Klaudii za zaproszenie do udziału w tej imprezie. Wolontariuszom dziękujemy za cudowne wsparcie wszystkich uczestników, za uśmiech i doping na trasie, która przebiegała dookoła Jeziora Paprocany oraz za wytrwałość podczas trochę deszczowej pogody.

 • Emilia Słabosz uczennica klasy 7d naszej szkoły w elitarnej grupie Tyskich Orłów!

  5 października 2017 roku odbyła się "Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów", podczas której wręczono stypendia najlepszym uczniom. Naszej uczennicy - Emilii Słabosz przyznano stypendium "Tyskie Orły". Otrzymują je uczniowie za znaczące osiągnięcia, będące wynikiem ich uzdolnień i zainteresowań, kreatywności i przedsiębiorczości lub mających wybitne osiągnięcia sportowe. Laureatce tego prestiżowego wyróżnienia oraz jej rodzicom, Dyrekcji szkoły i nauczycielom serdecznie gratulujemy!

 • Złoto dla dziewcząt oraz srebro dla chłopców w Miejskiej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  W dniu 12.10. odbyły się Miejska Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły biorąca udział w tych zawodach zajęła I miejsce. Dziewczyny w składzie: Paola Divis, Roksana Ostrowska, Nikola Zadylak, Oliwia Ślusarczyk, Roksana Świrska, Zuzanna Biszczanik i Kornelia Mordak, wygrały bezapelacyjnie swoje biegi i w pokonanym polu zostawiły reprezentacje G-3(2m.) oraz G-11(3m.) Natomiast drużyna chłopców zajęła 2 miejsce ulegając jedynie drużynie z G-3. Trzeba zaznaczyć, że chłopaki naprawdę wywalczyli srebrny medal, bowiem po drugiej zmianie wyszli na medalową pozycję i pomimo naciskających z tyłu rywali potrafili ją utrzymać do mety. Sukces osiągnęli Maciek Widurski, Wojtek Chwalebny, Patryk Wojtyka, Bartosz Bożek, Kacper Szczepanek, Dominik Marczewski oraz Bartosz Kudela. Oba nasze zespoły awansowały do zawodów rejonowych, które już niebawem w Mikołowie. Tam powalczymy o finał wojewódzki.
  Opiekunami grupy są: Aleksandra Radek oraz Jarosław Rakowski

 • Wolontariat PKO Silesia Marathon 2017

  W dniu 1 października 2017 Wolontariusze z naszej Szkoły wraz z panią Anną Wajdner-Mazgaj oraz panią Joanną Wiśniewską już po raz drugi pomagali w organizowaniu jednego z największych maratonów w Polsce. PKO Silesia Marathon 2017, jest to największa biegowa impreza na Śląsku, która prowadziła ulicami miast: Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic. Silesia Marathon to nie tylko bieg główny na dystansie 42 km i 195 metrów ale i liczne biegi towarzyszące: półmarathon i minimarathon. Do współpracy zostaliśmy zaproszeni przez Regionalne Centrum Wolontariatu z Katowic. Nasi Wolontariusze wraz z opiekunami udali się do Katowic bardzo wcześnie rano już o godzinie 6.01. Nasza grupa była odpowiedzialna za przygotowanie oraz obsługę pierwszego punktu odżywczego. Zawodnicy by mieć odpowiedni zapas energii na cały dystans maratonu uzupełniają zapas wody i węglowodanów właśnie na punktach odżywczych.  I tak, my przygotowaliśmy ponad 4000 kubeczków z wodą tak, by nadbiegająca grupa zawodników miała wszystko na wyciągnięcie ręki. Kiedy zawodnicy przybiegli do naszego punkty chętnie zamienili z nami słówko i dziękowali za podaną wodę. Dzięki zaangażowaniu się w Wolontariat PKO Silesia Marathon: uczymy się pracy w zespole, poznajemy sposoby przygotowania imprezy sportowej, promujemy ZDROWY i AKTYWNY styl życia, przyczyniamy się do rozpoznawania Polski w świecie, poznajemy nowych ludzi w przyjaznej atmosferze i jesteśmy w centrum największych sportowych wydarzeń. Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie i poświęcony czas. Przede wszystkim dziękujemy za uśmiech, cudowną atmosferę, którą stworzyliście. Dla tak wspaniałej ekipy słońce zawsze świeci, spisaliście się na medal!

 • Brązowa drużyna młodych koszykarzy z tyskiej SSP 19

  W dniach 1-4.06.2017r młodzi koszykarze, uczniowie klasy 6b uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minikoszykówce chłopców Energa Basket Cup w Gdyni. Turniej ten jest uznawany za nieoficjalne mistrzostwa polski dla młodzieży do lat 13. Nasi uczniowie, Mistrzowie Śląska w kategorii U13, zrzeszeni pod egidą MOSMu Tychy, uczestnicy programu MInisterstwa Sportu i Turystki "SMOK" jechali na ten turniej z dużymi nadziejami na dobry wynik. Pierwszy piatkowy mecz z SP 25 Kielce można było potraktowac rozgrzewkowo. Przeciwnicy nie stawili dużego oporu i odnieśliśmy wysokie zwycięstwo 63:7. Kolejne spotkanie to pojedynek z drużyną SP 35 Szczecin. Tu rywal był dużo lepszy. Przez ponad 2 kwarty wynik oscylował blisko remisu. Jednakże siłą naszych chłopców jest równy skład. Dobre zmiany, utrzymanie odpowiedniego tempa spowodowały, że odskoczyliśmy rywalom i wygraliśmy 46:31. Trzeci grupowy mecz to potyczka z SP 5 ze Zgorzelca. Był to niezwykle trudny przeciwnik grający ładny, szybki, agresywny basket, z którym długo nasi chłopcy nie potrafili sobie poradzić. Był moment, że przegrywaliśmy juz 6 punktami i wtedy jokerem okazał się Mateusz Żmuda, który w przeciągu kilku minut trafił trzy "trójki". To był sygnał dla reszty zespołu, która uwierzyła, że ten mecz można wygrać. Dobra obrona i skuteczny atak pozwoliły odskoczyć na poczatku 4 kwarty na kilka punktów i ostatecznie wygrać 35:29. Z kompletem zwycięstw uczniowie tyskiej "dziewiętnastki" przystępowali do sobotnich rozgrywek w ramach 2 etapu turnieju. W sobotnie przdpołudnie bez problemu rozprawili się z rówiesnikami z SP 9 z Kutna 31:19. Ostatni mecz tego dnia to walka o awans do finału turnieju. Naszymi przeciwnikami byli chłopcy z SP 3 z Nidzicy. Zespół technicznie może i gorszy od naszych chłopaków, ale za to silny fizycznie i bardzo agresywny w obronie. Przez 3 kwarty umieliśmy przeciwstawić się agresji mądrą grą. Niestety przy prowadzeniu 7 punktami cos się zacięło. Nerwowe decyzje w ataku, liczne straty, brak skuteczności oraz gorsza obrona pozwoliła przeciwnikowi objąć 5-cio punktowe prowadzenie w końcówce meczu. Próbował uratowac nas Kacper Szczpanek trafaijąc niesamowitą "trójkę" z rogu boiska, a nastepnie wymuszają c faul w ataku, ale tego popołudnia to było za mało. I mimo iż mieliśmy jeszcze piłke na dogrywkę, nasz atak okazał się nieskuteczny i po zaciętym boju przegraliśmy 33:31. Porażka oznaczała, że w niedzielę zagramy o brązowe medale. Trenerzy Wojciech Majcherowicz i Tomasz Jagiełka zrobili przez sobotni wieczór wszystko, żeby zmotywować i zmobilizować zespół do walki o medal. I trzeba przyznac, że im się to udało. Spotkanie w Arenie Gdynia, gdzie na codzień trenują koszykarze ekstraklasowego Assecco, należało do tych spotkań, które na długo zapadną chłopcom w pamięci. Profesjonalna oprawa meczu, prezentacja, telewizja, fotoreporterzy i olbrzymi doping ze strony obecnych z nami na turnieju rodziców, te czynniki negatywnie wpłynęły na niejednego już zawodnika. Na szczęście nasi uczniowie byli na to przygotowani. Wprawdzie przez 2 pierwsze kwarty widac było rozpamiętywanie sobotniej porażki oraz zmęczenie turniejem, ale po przerwie zespół pokazał swoją siłę. Ciężar gry wziął na siebie Krzysztof Machała, który albo sam zdobywał punkty, albo wzorowo dzielił się piłka z kolegami. Tego dnia niewiele drużyn byłoby w stanie sprostać tyszanom. Nasi przeciwnicy, zespół SP 5 z Gniezna, nie miał za wiele argumentów, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem 27:17. Tym samym chłopcy zdobyli 3 miejsce w tak dużym i prestiżowym turnieju. Kilka chwil po meczu rozpoczęło się świętowanie, pierwsze wywiady, wspólne zdjęcia. Radości nie było końca. Dawno uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach nie osiagnęli tak wielkiego sukcesu w koszykówce. Warto również zaznaczyć, że doceniono wysiłki naszego rozgrywającego i tak bohater meczu o 3 miejsce został wybrany do najlepszej piątki turnieju. Po zakończeniu pojedynków finałowych nastąpiła ceremonia zakończenia turnieju i wręczenia medali. Chłopcy odbierali medale i nagrody z rąk czołowych koszykarzy polskiej ekstraklasy Przemka Zamojskiego, Krzysztofa Szubargi czy Piotra Szczotki. Również za ten sukces sukces szkoła otrzymała nagrodę w postaci voucheru na 5000PLN na zakup sprzętu sportowego. Uczniom i ich rodzicom oraz trenerom gratulujemy sukcesu i wierzymy, że jeszcze nie raz chłopcy będą chlubą naszej szkoły.

 • PANI ALEKSANDRA JAGIEŁO GOŚCIEM NASZEJ SZKOŁY

  potkał nas niezwykły zaszczyt gościć w Naszej Szkole panią Aleksandrę Jagieło - polską siatkarkę,grająca na pozycji przyjmującej, byłą reprezentantkę Polski, która dwukrotnie zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Razem z kadrą Jerzego Matlaka zdobyła też brązowy medal mistrzostw Europy. Sięgnęła również po mistrzostwo i Puchar Polski. Pani Aleksandra uchyliła rąbka tajemnicy związanej z pokonywaniem drogi do sportowego sukcesu. Udzieliła wielu cennych rad najmłodszym. Ukoronowaniem spotkania było wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Najmłodsi otrzymali również zdjęcia wraz z autografem naszej Mistrzyni. Życzymy pani Aleksandrze wielu kolejnych sukcesów życiowych (nie tylko sportowych). Będzie dla nas wzorem do naśladowania.

 • "Święto Miasta" i wspólne malowanie obrazu pt."Hospicjum widziane okiem Tyszan"

  W dniu 1 lipca br. podczas "Święta Miasta" na Placu pod Żyrafą wolontariusze wraz z panią Anną Wajdner-Mazgaj wspólnie z mieszkańcami Tychów malowali obraz pt. "Hospicjum widziane okiem Tyszan", a najmniejszym uczestnikom wolontariusze także artystycznie malowali twarze.
  Tyszanie mogli tego dnia "zatrzymać się na chwilę" i przelać na obraz swoje wyobrażenie o Hospicjum. Jak się okazało były to kolorowe, dające "ciepło" skojarzenia o tych, którzy chorują.
  Wolontariusze rozdawali również Tyszanom ulotki nt. akcji hospicyjnej "Kwiaty w skarbonce", która cieszy się ogólnym zainteresowaniem, gdzie w czasie uroczystości rodzinnych, zamiast kwiatów goście wrzucają do puszki hospicyjnej pieniądze na rzecz Stowarzyszenia. Dziękujemy Tyszanom za wspólne dzieło, jakim jest obraz, który zostanie powieszony na oddziale dla Chorych. Dziękujemy wolontariuszom za udział i pełne zaangażowanie się w akcje hospicyjną. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, a także dziękujemy tyskim Organizacjom Pozarządowym, które wraz z nami prezentowały swoją działalność. Dziękujemy za wspólnie bardzo mile spędzony czas oraz cudowną atmosferę i rozpoczęcie wakacji.

REFERENCJE